poker texas holdemNajpopularniejsza odmiana pokera to texas holdem poker. Do gry jak w jego popularnym bracie potrzebna jest talia pięćdziesięciu dwóch kart. W grze uczestniczy od dwóch do dziesięciu graczy. Każdy z nich dostaje od rozdającego po dwie karty oraz pięć kart wspólnych. Mają one swoje odpowiednie nazwy, pierwsza to flop, druga turn a ostatnia river. Gracze którzy siedzą przy krupierze wedle zasad gry muszą postawić zakład w ciemno. Dopiero wtedy rozpoczyna się właściwa rozgrywka, i inni gracze po zobaczeniu swoich kart stawiają zakłady.

Poker to najbogatsza gra. Posiadają ją wszystkie kasyna www

O tej odmianie pokera napisano wiele artykułów a nawet książek. Tematyka jest ściśle związana z matematycznymi strategiami w grze. W Las Vegas każdego roku odbywają się turnieje texas holdem poker. Telewizja pokazuje jego wielkie turnieje. Mówi się, że jest to najbardziej dynamiczna i agresywna, a zarazem najłatwiejsza odmiana pokera. Uczestnicy rozgrywek powinni być bardzo uważni ze względu na wspólne karty. Texas holdem zdobył wielkie grono swoich miłośników. Przy wspaniałej, ekscytującej rozrywce daje możliwości wygrania sporych sum pieniędzy.

Istnieje wiele odmian pokera, jedną z najprostszych i najczꜶciej grywalnych jest Texas Holdem. W zależnoœści od iloœści chętnych gra ta może mieć od dwóch do dziesięciu graczy. Ze zrozumiałych względów używa się w niej pełnej talii, złożonej z pięćdziesięciu dwóch kart.
W każdej grze należy wyznaczyć osobę, która weŸmie na siebie obowiązki rozdającego.